Káva je pěstována asi 1 600 drobnými farmáři v regionu Sidamo. Farmy těchto zemědělců se nacházejí na úpatí pohoří Bombe zhruba ve výšce 1 950 metrů nad mořem, a právě zde pěstují místní krajové odrůdy. Tamní půda je velmi bohatá na potřebné živiny, a v kombinaci s okolní krajino tvoří ideální podmínky pro pěstování kávy.
Etiopie je známá pro svůj zrod a vývoj kávy. I dnes zůstává oblíbencem kávového průmyslu pro její neuvěřitelnou rozmanitost chutí. Ta je způsobena genetickou růzností odrůd káv. Pestrou a odlišnou chuť můžeme najít i mezi jednotlivými farmami s podobnými podmínkami pro pěstování a zpracování. Většina výrobců v Etiopii jsou drobní zemědělci, kteří pokračují v rodinné tradice.
Farmáři ručně sbírají zralé, červené třešně a zpracovávají na svých farmách. Většina zemědělců používá rozvlákňovač pro rozdrcení třešní. Poté nastává fermentace buď v kyblíkách, pytlech nebo nádržích. Po fermentaci kávu pročistí vodou a následně ji nechají sušit na vyvýšených záhonech nebo terasách. Kávu pravidelně prohrabují, aby se zajistilo rovnoměrné sušení. Přibližně 10 až 15 dnů trvá, než se káva usuší. Celý proces pěstování a zpracování kávy probíhá výhradně bez použití chemických hnojiv nebo pesticidů.
V nedávné historii byla podpora místních farmářů obtížná. Ovšem nové předpisy umožňují přímý nákup, čímž je zajištěna kvalita kávy, a i zasloužená finanční odměna pro farmáře. To samozřejmě přináší přidanou hodnotu pro samotné zemědělce, pražírny a podobně.
Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.